Tarihi Fabrika Binasından Muhteşem Bir Eve Dönüşüm Hikayesi

  • Okunma 6860 defa
Tarihi Fabrika Binasından Muhteşem Bir Eve Dönüşüm Tarihi Fabrika Binasından Muhteşem Bir Eve Dönüşüm
21 Kas

Londra’nın merkezinde, Waterloo semtinde Victoria döneminden kalma yıkılmaya yüz tutmuş bir keman fabrikası bir rüya eve dönüştürülmüş. Fabrikayı satın alan Louise McDonnel ile çifti, yüksek duvarların ardındaki parlak ve havadar mekanlar tasarlayarak kendi rüya evlerini yaratmışlar.

4 GROHE The Violin Factory London

Mimarlık şirketi MCD Architects binanın orijinal unsurlarını minimalist mimari ile uyuşturmak ve yapıyı en yüksek teknik özelliklere uydurmak için yaklaşık iki buçuk yıl harcdı. Mimari cazibesi tam olarak korunan The Violin Factory’de kızılımsı tuğla duvarlar ahşap paneller ile bir araya getirilirken çelik takviyeler de kereste kirişler ile buluşuyor. Dönüşümden geçen iç mekan, eşsiz karakterini mekanı gün boyunca bolca gün ışığı ile dolduran büyük cam cepheler ve tavan pencerelerinden alıyor. Bu loft stili atmosfer, resepsiyon ve sunum alanlarında dokuz metreyi aşan etkileyici tavan yüksekliği ile daha da geliştiriliyor.

3 GROHE The Violin Factory London

Bir kış bahçesi, yemek odası, mutfak ve etkinlik odası ile özel sinemadan oluşan zemin katının tamamı özel yemekler, tanıtım etkinlikleri, moda gösterileri ve konserler için kullanılabiliyor.  Açık mutfak ise, aralarında yüksek teknolojili GROHE bataryalarının da bulunduğu donanımlar ile en yüksek profesyonel standartlara uygun şekilde donatılmış. 

5 GROHE The Violin Factory London

Binanın ilk katında, resepsiyona ve yemek alanına bakan pencereleri ile iki konforlu misafir süiti yer alıyor. Cam bir köprünün ulaştığı mekan,  özel kütüphane merdivenlerine ulaşıyor. El yapımı ahşap merdivenler ise, açılabilir cam tavanlı spor salonu, ebeveyn yatak odası, lüks banyo ve saunadan oluşan üst kata çıkıyor.

2 GROHE The Violin Factory London

6 GROHE The Violin Factory London

7 GROHE The Violin Factory London

Ayrıca bu güzel ev Channel 4’teki Büyük Tasarımlar adlı televizyon programında da belirtildiği gibi fabrika olarak kullanıldığı  1988 yılında ünlü BBC bilimkurgu dizisi Doctor Who’nun dört bölümünde set olarak kullanılmış...

Son Düzenlenme Perşembe, 21 Kasım 2013 11:03

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe