Kanada Okanagan Gölü Kıyısında Bir Tatil EVİ

  • Okunma 16756 defa
Kanada Okanagan Gölü Kıyısında Bir Tatil EVİ
02 May

İç mekan tasarımcısı Robert Bailey tarafından Kanada'nın meşhur gölü Okanagan kıyısında  tasarlanan Naramata Evi bir ailenin hayallerinin gerçekleştirilmesi üzerine kurgulu. Müşterinin kendi çizdiği skeçlerden ve çevrenin coğrafik yapısından ilham alarak tasarlanan EV, özgün bir tatil evi.

canada-ev-dekorasyon-1

Evin bir çok yüzeyinde, tavanlar dahil olmak üzere Fransız meşe ağacı kullanılmış. Tasarımcı ahşabın dayanıklılığından ve rahatlatıcı etkisinden yararlanmak istenmiş. Evde en çok öne çıkan malzeme de ahşap.

canada-ev-dekorasyon-2

Duvarlarda kullanılan doğal taş, ahşap yüzeyler, beyaz lake mutfak ve modern aydınlatma elemanları hem sıcak hem de modern bir ortam yaratmayı başarıyor.

canada-ev-dekorasyon-tv-odasi

Tasarımcı Robert Bailey'de bir çok meslektaşı gibi  tasarladığı mekanı tamamlarken klasikleşmiş bir mobilya kullanmayı ihmal etmemiş. Eero Aarnio'nun 1968 tasarımı Bubble Chair mekana kesinlikle karizma katmış.

canada-yatak-odasi

Ebeveyn Yatak Odası

canada-ebeveyn-banyo

Ebeveyn Banyo

canada-ev-genel

Evin genel görünümü

Kaynak: http://www.robertbaileyinteriors.ca/

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 03 May 2017 08:07
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

En Çok Okunanlar

  • 5 Modern Kulübe
    Doğayla başbaşa kalmak, sevdiklerimizle kalabalıklardan kaçmak için yıllar boyunca küçük, sevimli, pratik mekanlar yaratmayı sevmişiz. Ağaç evler, küçük külübeler, güzel…
  • Kanada Okanagan Gölü Kıyısında Bir Tatil EVİ
    İç mekan tasarımcısı Robert Bailey tarafından Kanada'nın meşhur gölü Okanagan kıyısında  tasarlanan Naramata Evi bir ailenin hayallerinin gerçekleştirilmesi üzerine kurgulu.…
  • Nehir Kenarındaki Keyifli Kütük Ev
    Tongabezi Kütük Evi,  Zambezi nehrinin kıyısına tüneyen ahşap bir tatil evi olarak hizmet veriyor. Bazalt bir kaya üzerine inşa edilen…

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe