Cristiano Ronaldo’nun Madrid’deki Yeni Evi

  • Okunma 6103 defa
Cristiano Ronaldo’nun Madrid’deki Yeni Evi
31 Mar

Real Madrid futbol klübünün yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo, İspanya’nın başkenti Madrid’de bulunan yeni evinin kapılarını bir televizyon programı için açtı! Videoda evini ve evinde geçirdiği zamanını nasıl değerlendirdiğini anlatan Ronaldo’nun 8.600 metrekareye yayılan tek katlı, evi minimal ve şık bir tasarıma sahip. Yedi adet odadan ve sekiz banyodan oluşan evde Ronaldo’nun futbol kariyeri boyunca kazandığı kupalarını sergilediği bir oda da bulunuyor.

 

Geniş bir açık alana konumlandırılan ev, ahşap dış kaplamasıyla sıcak bir atmosferi vurguluyor. Giriş holü, misafirlerin bekleyebileceği bir oturma alanından oluşuyor. Holden ayrılan mekanlar opak duvarlar yerine cam yüzeyler ve farklı perspektifler oluşturan aynalarla bölünmüş. İç mekan tasarımında tavana kadar uzanan camlar dikkat çekiyor, öyle ki ev gün boyu doğal ışıktan yararlanabiliyor. Yüzme havuzuna açılan yatak odası yoğun olarak yansıtıcı malzemelerle döşeliyken salon ve dinlenme mekanları açık renkli, opak yüzeylere sahip. 

Ronaldo’nun en çok keyif aldığını belirttiği mekanlardan biri olan yemek odası tüm misafirlerin bir arada bulunabileceği geniş ve yuvarlak bir masaya sahip. Yine aynaların hakim olduğu yemek mekanı modern tarzıyla öne çıkıyor. Siyah rengin yoğun olarak kullanıldığı ev, gösterişli objeler yerine manevi değeri olan nesnelerle dekore edilmiş. Ahşap zemin ve açık renkli duvarlara zıtlık oluşturacak şekilde tercih edilen mobilyalar ise farklı bölmelendirmeleri de simgeleyecek şekilde koyu ve açık renkler de kullanılmış. Böylece tek bir mekanda daha kalabalık ve az sayıda misafirler için alanlar yaratılmış. 

 

Bahçe ise yüzme havuzunun yanı sıra basket potası ve mini futbol sahasının olduğu çeşitli aktivite alanlarına bölünmüş. 

 

Son Düzenlenme Perşembe, 31 Mart 2016 11:26
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe