Times Meydanı’nda İnteraktif Animasyonlar

  • Okunma 1837 defa
Times Meydanı’nda İnteraktif Animasyonlar
05 Eki

New York’un meşhur Times Meydanı, Brezilyalı sanatçı Osgemeos tarafından animasyon yerleştirmesiyle renklendi. 31 Ağustos’a kadar devam eden olan gösterimler, meydanın dev billboardlarından izlenebilmiş.

times-meydaninda-interaktif-animasyonlar-2

Osgemeos, birbiriyle aynı anda çalışacak şekilde ayarlanmış ekranları ikonik animasyon karakterleriyle canlandırıyor. Times Meydanı Reklam Koalisyonu tarafından düzenlenen “Geceyarısı Etkinlikleri” kapsamında sergilenen yerleştirme; yolcular, yayalar ve seyirciler için hayalle gerçek arasında görsel bir deneyim yaşatıyor.

times-meydaninda-interaktif-animasyonlar-6

Renkli figürlerin yer aldığı animasyon gösterimleri, aynı zamanda izleyiciyle ve çevresiyle etkileşimli birer canlı nesneler haline dönüşüyor. Karakterler kimi zaman yoldan geçen insanlara gülebiliyor, kimi zaman da bir binaya şaşırabiliyor. Sergi, aslen izleyiciyle sadece görsel olarak değil duyusal olarak da iletişime geçiyor. Öyleki karakterlerin çevrelerine verdiği tepkiler, insanları da gündelik etkinliklerini, yaratımlarını ya da bulundukları çevrelerini tekrar düşünmelerini sağlıyor.

Fotoğraflar: Ka-man Tse

Times Meydanında İnteraktif Animasyonlar

Son Düzenlenme Salı, 06 Ekim 2015 10:32
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe