Yemek Odası Dekorasyonunuz İçin 8 Farklı Öneri

  • Okunma 6635 defa
Yemek Odası Dekorasyonunuz İçin 8 Farklı Öneri
11 Oca

Yemek zamanı aile ya da arkadaş, herkesin bir araya geldiği sosyal bir aktivite olarak tanımlanır. Her ne kadar “modern zamanlar”da olsak da, gerek Türk kültüründe gerekse dünyanın başka kültürlerinde yemek her zaman önemlidir. Eğer yemek odanızı yeniden düzenlemeyi düşünüyor ancak bir ilhama ihtiyaç duyuyorsanız sizin için hazırladığımız en iyi sekiz yemek odasına bir göz atmalısınız! Modern ve davetkar tarzlarıyla bu yemek odaları, bütün misafirlerinizi bir masa etrafında toplamaya aday.

 

yemek-odasi-clay-holden

 

Her ne kadar tam anlamıyla modern olmasa da Clay Holden tasarımı eklektik tarzlı yemek odası, koyu renkli ahşap masa etrafında farklı sandalyelerin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş. 

 

yemek-odasi-veneerdesigns

 

Los Angeles’da tasarlanmış Veneer Designs ürünü yemek odasıysa yerdeki renkli halı ve klasik sandalye modelleriyle vintage tarzı yansıtıyor. 

 

yemek-odasi-sarahstacey

 

Sarah Stacey’nin Teksas’da deniz kenarındaki bir ev için tasarladığı yemek alanı ahşap görünümlü seramik zemin üzerine yerleştirilmiş büyük kütleli yuvarlak bir ahşap masayla dekore edilmiş. Masa etrafına konulmuş deniz mavisi sandalyelerse dış mekana dair bir referans sunuyor. 

 

yemek-odasi-pietboon

 

New York’ta bir apartman dairesi için Piet Boon tasarımı yemek alanıysa sıcak ve minimalist tasarım anlayışını yansıtıyor.

Son Düzenlenme Cuma, 01 Temmuz 2016 09:02
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe