Sokak Sanatı İç Mekanlara Giriyor

  • Okunma 7804 defa
Reklam Ajansı Ogilvy & Mather  NewYork Ofisi Reklam Ajansı Ogilvy & Mather NewYork Ofisi
11 Ara

Her geçen gün yaratıcılık sınırlarını zorlayan, artık saygın bir sanat dalı olarak tanınan Sokak Sanatı ve Graffiti iç mekan tasarımlarında da yeralmaya başladı. Brezilyalı tasarımcı Gabriela Caldas, bu konuyla ilgili çok zevkli ve çarpıcı örnekler hakkında yazıyor;

“Artık birçok modern müze ve sanat galerilerinde bile sergilenen sokak sanatı gittikçe artan bir trendle iç mekanlara da girmeye başladı. Sadece kurumsal mekanlarda değil, özel konut projelerinde de çeşitli örneklerini gördüğümüz rengarenk graffitiler dükkanlar, gece klüpleri, ofisler, oteller, okullar, evler ve çeşitli etkinliklerde özgün tasarımlar olarak yerini alıyor ve her girdiklere mekana iddialı bir ifade ve bambaska bir hava veriyor !

Örneğin dünyaca ünlü Brezilyalı sokak sanatçısı, Os Gemeos’un tasarımları Tate Modern’de 2008 yılında sergilendiğinde müthiş ses getirmişti. Sanatçının birçok eseri halen Berlin, Lizbon ve Los Angeles’daki birçok mekanı süslemeye devam ediyor.''

Kelburn-Castle-Graffiti-06Kelburn-Castle-Graffiti-09

13. yüzyıl, Kilburn Kalesi. Tipik bir Os Gemeos eseri !

saopaolo ev

 Sao Paulo’da bir ev.  Os Gemeos tarafından yapılmış bir duvar sanatı. http://osgemeos.com.br/

saopaolo2saopaolo3

Sao Paulo’da bir ev. Mimari tasarım ve uygulama: Rocco Vidal & Architects.

Salonun girişindeki kayar kapının üzerinde sanatçı Paulo Von Poser’a özel olarak çizdirilmiş Sao Paulo görüntüleri yer alıyor.

saopaolo4saopaolo5

New York’daki Ace Otel. Yatak başındaki graffitti, Amerikalı ünlü ikili, Mint & Serf tarafından tasarlanmış. http://mintandserf.com/

sao7

Ünlü reklam ajansı Ogilvy & Mather’ın NewYork’daki ofisi. Graffiti yine Mint & Serf’e ait.

 

 

 

Son Düzenlenme Perşembe, 17 Nisan 2014 18:21
Evren Aras

 

Uzun yıllar McCann Erickson, Ogilvy & Mather ve JWT gibi uluslarası reklam ajanslarında  üst düzey yöneticilik yapan Evren Aras, 2007 yılında eşiyle birlikte Londra'ya yerleşti.

Kariyerine ilgi ve hatta tutkuyla bağlı olduğu iç mekan tasarımı konusunda devam etmeye karar verdi ve KLC School of Design'da profesyonel eğitim aldiktan sonra 2 sene önce mekan tasarımı ve dekorasyon konusunda hizmet veren Aras Design şirketini kurdu.

İstanbul ve Londra'da  yaptığı çeşitli projelerin arasında halen devam etmekte olan Regnum İnşaat'ın Londra'daki projelerinin iç mekan tasarımları, Unilever'in Omo markası için tasarladığı Ekolojik Konsept Evi ve çeşitli ev ve ofis dekorasyonları gelmektedir.

Evren Aras, Üskudar Amerikan Lisesi, İstanbul İngilizce İşletme, Watford College (Advertising) ve KLC School of Design okullarından mezundur.

Web site: www.arasdesign.co.uk

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe