Şık Ev Dekorasyonunun İpuçları

  • Okunma 18644 defa
Şık Ev Dekorasyonunun İpuçları
15 May

Evlerimizi daha şık hale getirmenin ipuçları

Evlerimizi daha şık ve daha albenili hale getirmek hepimizin ortak isteğidir sanırım. Bazen çok küçük değişikliklerle, bazen de vereceğimiz doğru  kararlarla bu isteğimize ulaşabiliriz. İşte bazısı çok kolay, bazısı biraz daha çaba gerektiren, uyguladığınızda fark yaratacak öneriler…

•          Uzun yere kadar hacimli perdeler odalarınızı her zaman daha şık gösterir.  Yalnızca perdenizi değiştirerek etkili bir fark yaratabilirsiniz.

oturma-kosesi

•          Tekli koltuklarınızın yanında kullanacağınız zarif küçük sehpalar davetkar bir ortam yaratmak için idealdir. Evdeki tekli koltuğunuzun yanına servisinizi kolaylaştıracak şık bir sehpa edinebilirsiniz.

tekli-koltuk

Ayrıca aydınlatma elemanı olarak kullanacağınız fenerler  iç ve dış mekanlara  şıklık getiren özel aksesuarlardır. Tavana asılan ferforje olanları deneyin mesela.

dekor-11

•          Odanızı tavan ve duvarlar aynı tonda, uçuk mavi ve bej gibi yumuşak bir renge boyatabilirsiniz.  Seçeceğiniz duman rengi, gri ve  gri mavi tonlarındaki mobilyalar ile tamamladığınız mekan asilliğiyle öne çıkacaktır.

•          Aynalar yüzyıllardır şıklık arayan tasarımcıların vazgeçilmezleridir. Giriş holünde, salonda , yatak odanızda doğru seçilmiş gösterişli bir ayna  mekanı zenginleştirir. Bu arada küçük mekanda kullanacağınız aynaların mekanı genişleteceğini de hatırlatalım.

dekorasyon-konsol-2

•          Canlı çiçekler ortamı güzelleştirmenin en kolay yoludur. Özellikle orkidenin asaleti tartışılmaz. Evinizin renk ihtiyacına göre beyaz ya da mor olanları kullanabilirsiniz.

•          Evinizi bütçeniz dahilinde sanatı eserleriyle zenginleştirin. Açık renk bir duvarda asılı orjinal bir yağlı boya tablonun  yerini hiçbir şey dolduramaz.

Ashley-Stark-Elle-Decor-living-room1

Ayrıca müziği de dekorasyonunuzun bir parçası olarak düşünmelisiniz. Fondaki güzel bir müziğin evinizin atmosferine katlısı çoktur. Evinizin dekorasyonunda müzik sistemini kurgulamayı unutmayın.

salıncak

•          Son olarak ekstra yastıklar dekorasyonu tamamlayan kurtarıcılardır. Ortama renk ve tarz katmak için farklı renk ve boyutlardaki yastıklardan yararlanmayı unutmayın.

Son Düzenlenme Perşembe, 16 Şubat 2017 15:40
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe