Macera Düşkünlerine Eğlenceli Yatak Odası

  • Okunma 2921 defa
Macera Düşkünlerine Eğlenceli Yatak Odası
28 Mar

Tasarım stüdyosu In Situ’nun Bükreş’de tasarladığı yatak odası, sadece macera düşkünü uykuculara hitap ediyor. Bir müşterileri için hayata geçirdikleri bu tasarım, iki katlı bir odanın çalışma odası ve yatak odası olarak bölünmesiyle başlamış. Çelik taşıyıcılarla yükseltilen ve bir üst kata çıkartılan uyku mekanı, alışık olmadığımız bir şekilde şeffaf bir zemine sahip. Böylece buradan bir alt katı görebilmeniz olası. 

 

macera-duskunleri-icin-yatak-odası-tasarimi-2

 

Tavanı oldukça yükseltilen bu büyük oda, aslında bir çatı katı. Tavanda bulunan eğik camlar, iç mekana doğal bir aydınlatma sağlıyor. Çalışma mekanı olarak kullanılan alt kat, kitaplığı ve çalışma masasıyla huzurlu bir iç mekan sunuyor. Renkli ahşap basamaklarla erişilebilen yatak odasıysa alt katta kullanılan yoğun ahşap ile döşenmiş.

 

macera-duskunleri-icin-yatak-odası-tasarimi-4

 

Ahşabın yarattığı bu sıcak atmosfer, sarı aydınlatmayla desteklenmiş. Odanın taşıyıcılığı sağlayan çelik kolonlar ve bağlantı elemanları, ahşabın geleneksel halini moderne taşıma görevi de görmüş. Döşeme ise ahşap parkeden cama doğru bir geçiş sunuyor. Yaratılan renk ve malzeme kontrastlıkları, ortaya eğlenceli bir tasarımın çıkmasını sağlamış.

 

Fotoğraflar: © Dan Samoila

Son Düzenlenme Pazartesi, 28 Mart 2016 13:47
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe