Kullanışlı Gardırop ve Soyunma Odaları için Öneriler

  • Okunma 6572 defa
Kullanışlı Gardırop ve Soyunma Odaları için Öneriler
07 Eyl

Yazı maalesef yavaş yavaş geride bırakırken, sonbahar ve kışa hazırlanmanın ve kışlıklarımızı sakladığımız yerlerden çıkarmanın vakti geliyor. Gardırobumuza yeni bir düzen getirmek zorunda olduğumuz bu dönemde sanırım çoğumuz evlerimizdeki yer darlığından ve dolaplarımızın  küçüklüğünden yakınıyoruz... Ben de bu noktada  sizlere elimizdeki alanları daha verimli kullanmak için Hafele’den pratik çözümler önermek istiyorum.

Basit düzenleyiciler kullanarak elimizdeki alanı çok daha verimli  kullanabilir; ferah ve düzenli bir hale getirebiliriz. Evinizde bir soyunma odasına  ya da yerden tavana kadar uzanan bir gardıroba sahip olabilirsiniz. İki durumda da bu alanı  her daim düzenli tutabilmek için düzenleyicilerden faydalanmak iyi fikir olacaktır. İşte size düzen ve ferahlık getirecek çözümlerden bazıları: 

Asansörlü Askı Boruları

Genellikle giyinme odaları ve dolaplarımızın yüksekte kalan kısımları hep atıl kalır. Buralara az kullandığımız şeyleri yerleştirmeye çalışırız.  Hafele’nin asansörlü askı boruları  dolaplarımızın yüksekte kalan alanlarını verimli kullanmak için süper bir çözüm. Normalde yetişemeyeceğimiz bir yükseklikten gömleklerimize ulaşmak artık çok kolay!

hafele giyinme odasi asansorlu aski borusu

Çekilebilen Sepetler ve Pantolan Askıları

Son dönemde sabit çekmecelerin yerini bu çekilebilen sepetler almaya başladı. Daha az yer kaplayan bu çözüm ile en arkadaki giysimize de kolaylıkla erişebiliyoruz.

hafele giyinme odasi cekilebilen sepet

Pantolonlarımızı ütüsü bozulmadan, düzenli bir şekilde korumak için de çekilebilen  pantalon askılarından faydalanabiliriz. 

hafele giyinme odasi pantolonluk

Ayakkabılıklar

Ayakkabılar özellikle biz hanımlar için çok önemli.  Ayakkabılarımızı Hafele'nin ayakabılık ünitesi ile  gardırobumuzda ya da vestiyerimizde düzenli bir şekilde saklayabiliriz.

hafele giyinme odasi ayakkabilik

Kayar Kapılar

Yatak odamızda soyunma bölümü yaratacak ekstra bir alan yoksa; Hafele'nin kayar kapılarından yararlanabiliriz. Kayar kapılar yatak odasının bir bölümünü giyinme dolabi yapmak isteyenler için çok şık bir çözüm. Ayrıca soyunma bölümleri ile yatak odamızı ayırmak için de bu kapaklardan faydalanabiliriz.

yatak-odası-cozumleri-2

Son Düzenlenme Pazartesi, 07 Eylül 2015 14:49
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe