Küçük Mutfaklar İçin 3 Farklı Dekorasyon Önerisi

  • Okunma 6485 defa
Küçük Mutfaklar Küçük Mutfaklar
27 Ara

3 Küçük Mutfak Tasarımı

Evin en önemli parçası olan mutfağınız yeterince büyük değilse bazı ilginç çözümler üretmek mümkün.

3-kucuk-mutfak-tasarımı-2

 

Yestertac firması geleneksel mutfak ile küçük fonksiyonel mutfak arasında özellikler gösteren özel bir sistem tasarladı. Duvara gizlenen özel bölmelere sahip mutfak sisteminde kapaklar kapandığında sıradan bir duvar gibi gözüken alan kapaklar açıldığında lavabosu, rafları, çekmeceleri olan bir alana dönüşüyor. Böylece küçük bir apartman dairesi minimalist ve fonksiyonel bir mutfağa sahip oluyor. 

3-kucuk-mutfak-tasarımı-3

 

İtalyan firma Dada tarafından üretilen bu mutfak ise kapalı olduğunda elbise dolabına benziyor. Avrupadaki evlerde aslında yaygın olarak görülen bu mutfak tipi duvara yaslanabileceği gibi geniş bir odayı ayıran bir aparat olarak amerikan mutfak tarzında da kullanılabilir.  

3-kucuk-mutfak-tasarımı-4

 

Yestertac firmasının da tek başına ayakta duran bir sistem olarak tasarladığı mutfak tipleri bulunuyor. Çekmeceleri ve kapakları olan ve dolaba benzeyen bu tipte pek çok ihtiyacı karşılamak üzere bölmeler bulunuyor. Küçük boy bir buzdolabı ve küçük boy bir bulaşık makinesinin yer aldığı sistemde paslanmaz çelik lavabo, iki gözlü ocak ve mikrodalga fırın da bulunuyor. 

 

Bu mutfak tasarımları tabi ki büyük aileler için fonksiyonel olmaktan uzaklar fakat küçük bir dairede tek başına yaşayan kişiler için kullanışlı ve pratik olabilirler.

 

Kaynak: http://dornob.com/

 

 

 

Son Düzenlenme Cuma, 27 Aralık 2013 12:39
Güzin Öztok

3oda1salon yazarı Güzin Öztok İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu, İ.T.Ü Master Programı öğrencisidir.

1 yorum

  • Şükran Öztok Küçük evler için çok güzel, pratik ve kullanışlı mutfak
    tasarımları olmuş..
    Perşembe, 02 Ocak 2014 09:53 yazan Şükran Öztok

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe