İç Mekanlarda Taş Dokunun Eşsiz Estetiği

  • Okunma 3491 defa
Duvar Kaplama Alternatifleri Duvar Kaplama Alternatifleri
22 Nis

İç Cephe Kaplaması: Ecocarat

Taş yüzey kaplamaları, son yıllarda fazlasıyla tercih edilmekte. Taş yüzeylerin kişiler üstünde soğuk bir his yarattığı düşünülse de  estetik bir tercih olduğu kaçınılmazdır. Ama bu yüzeylerin sadece estetik amaçlı değil, pek çok fonksiyonel özelliği için de kullanıldığını biliyor muydunuz?  Şimdi gelin bu özelliklere bir göz atalım. Malzemenin adı Ecocarat.

Ecocarat-tas-cephe-kaplamasi

Ecocarat, Japon seramik firması INAX’ın nanoteknoloji  ile ürettiği bir malzeme olup, Formülü Japon Devlet Kasasında saklamaktadır. Ve dünyada muadili bulunmamaktadır. Kyoto Protokolü’nde çevre dostu ürünlerle tasarlanmış olan GELECEĞİN EVİ ecocarat ile döşenmiştir.

Gelecegin Evi

Pek çok özelliğe sahip olan bu malzeme; kapalı ortam hastalığı, hastane mikrobu ve bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldıran bina ve insan sağlığı için gerekli özelliklere sahiptir. Özellikleri bununla sınırlı kalmayan bu özel malzeme aynı zamanda;

Kötü kokuları yok ediyor, (sigara kokusu ve dumanı, ev hayavanlarının kokusu,yemek kokuları,ayakkabı dolapları ve banyolarda oluşan kötü kokuları)

Bakteri ve küf oluşumunda engelliyor.

Astım – alerji hastalıklarını engelliyor.

Yanmıyor. (1300 dereceye kadar yanmaz)

Leke tutmuyor.

Dünyada kimyasal gaz içermeyen İLK ve TEK sertifikalı ürün.

NASA Ecocarat kullanıyor..

yatak basi-ecocarat-uygulamasi

Üstelik  Tek duvarda kullanılması da yetiyor. Mekanın tamamı yerine tek duvarın kaplamasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocarat sıfır-derz olarak döşeniyor.

Ecocarat; tüm bu özellikleri yerine getirirken, hiçbir enerjiye ihtiyaç duymayıp, çevreye hiçbir gaz salınımında da bulunmamaktadır.

Bütün bu özelliklerinin yanı sıra, mekanlar da doğal bir görünüm kazandıran şık bir malzeme Ecocarat.  Üstelik pek çok renk ve doku seçeneğine sahip..

ecocarat0011

Her malzeme de olduğu gibi yüzey kaplamalarında da doğru kullanım çok önemli bir yer tutmakta.. Doğru kullanıldığında organik malzemelerin iç mekanlarda başarılı sonuçlar verdiğini görmekteyiz.  Ancak bazı mekanlar da dokusu olmayan taş desenli duvar kağıtları da oldukça sıkça karşımıza çıkmakta. Ama bu kullanım pek de doğru bir kullanım şekli değildir. Çünkü organik bir malzeme olan taş, sahip olduğu dokuyu hissettirmez ise yanlış kullanılmıştır demektir.

Eğer sizde yaşadığınız mekanlar da farklı yüzey kaplamaları kullanmak istiyorsanız, seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Seçiminiz ne olursa olsun, yaşadığınız mekanların size mutluluk getirmesi dileğiyle...

Duvar Kaplamaları Önerilerimiz için Linki Tıklayınız...

Son Düzenlenme Çarşamba, 22 Nisan 2015 08:52
İkiiçmimar

Maltepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi-İç Mimarlık Bölümü mezunu Yük. İç Mimar Özge Taştan ile yine aynı okul mezunu Yük. İç Mimar Rüya Yurdum’un birlikte kurdukları 'ikiiçmimar' dekorasyon sektöründe keyifli işlere imza atıyor..

Web site: www.ikiicmimar.com

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe