Fotoğraflarla Güzelleşen Özgün Mekanlar Özel

  • Okunma 1720 defa
Fotoğraflarla Güzelleşen Mekanlar Fotoğraflarla Güzelleşen Mekanlar
02 Eki

Anılarla Süslü Duvarlar

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok alanda ve anlamda yükselen toplum, anılarını biriktirme konusunda dijitale mahkum kaldı. Bugün nostaljik olarak adlandırılan şeyler vintage modasına dönüştü. Bu ev dekorasyonlarında da kendini göstermeye ve dikkat çekmeye başladı. Eskiden albümleri ve duvarları dolduran anılar bugün pek çok kişi tarafından telefonların hafıza kartlarına, bulutlara, bilgisayar içindeki dosyalara sıkışıp kaldı.

duvarfoto3

İç mekan dekorasyonunda eskiye dönüş

Ama yine de bugün dekorasyon dergilerini karıştırdığınızda karşınıza duvarları fotoğraflarla süslü mekanlar gözünüze çarpabiliyor. Bunun sebebi dijitale meydan okuyan asi ruhlu dekoratörler. Onlar sizi anılarınızı duvarlarınıza taşımınız konusunda adeta yüreklendiriyor. Ve evinize sıcak bir hava katıyor.

duvarfoto2duvarfoto5

Siz de farklı çerçeveler içinde, farklı boyutlarda anılarınızla duvarlarınızı süsleyebilir, dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Özellikle belirli bir düzen içinde olmayan karışık halde asılmış fotoğraflar duvarlarda daha estetik bir görüntüye sebep oluyor. Bunlar genellikle evlerde ortak kullanım alanı ve belki de günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz salon ve oturma odalarında kendisini gösteriyor. Aynı şekilde irili ufaklı çerçeveler içindeki resimler de bir başka alternatif.

İşte karşınızda bol bol fotoğraf, bol bol anı, resim ve sıcak bir ev atmosferi için değerlendirilecek dekorasyon önerileri…

 

 

Son Düzenlenme Salı, 02 Ekim 2018 09:38
Ece Biliközen

3oda1salon yazarı Ece Biliközen İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur.

Bu kategoriden diğerleri: « Yeni Moda Desenli Lavabolar

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe