Evinizde Yaratacağınız 'Çalışma Köşeleri' İçin 15 Öneri

  • Okunma 5112 defa
Evofisler ve Çalışma Köşeleri Evofisler ve Çalışma Köşeleri
21 Kas

Yeni Trend EvOfis

Son dönemlerin yeni popüler olmaya başlayan trendi evofis'ler, bizleri evlerimizin bazı kısımlarını ya da odalarını yeniden tasarlamaya itiyor. Oysa evofis'de çalışmanın, ani gelen misafirler, çalan telefonlar, komşuların gürültüsü odaklanmanızı bozma gibi sorunları bulunmaktadır. Evin daha rahat bir ortam olması, fakat aynı mekanda müşterilerinizi ağırlama gibi durumlar söz konusu olduğunda çalışma mekanınızı evinizin mekanından ayırmanız gerekebilir.

homeoffice9

Öncelikle çalışma mekanının yer seçimi önemli bir tercih. Çalışma alanınızın, evin aydınlık ve havadar bir kısmında yer almasına özen gösterin. Eğer alanı mekandan fiziksel olarak ayıracaksanız cam gibi ayırmalar kullanabilirsiniz. Ya da farklı renk veya konsept seçimleriyle de bu ayrımı yapabilirsiniz.

homeoffice11

Evofis'ler müşteriye ev içerisinde olmasından dolayı bir rahatlık sağlar, kendini daha samimi bir ortamda hisseder. Fakat yine de bu algıyı fazla arttırmak, düzensiz ve dağınık bir ortamda ziyaretçilerinizi kabul etmeniz ciddiyetsiz bir profil çizmenize neden olabilir.

homeoffice1

Bir diğer önemli nokta ise renk seçimleri... Eğer odaklanmada sorun yaşıyor iseniz, sarı renkleri çalışma mekanınızın karşısında kullanabilirsiniz.(yukarıdaki giriş fotoğrafı) Böylece yarattığınız renk farklılığı size, oranın çalışma mekanınız olduğunu hatırlatacak ve daha çabuk gevşemenizi engelleyecektir. 

Çalışma alanınıza göre bir mekan tasarlamanızda müşterilerinizin gözünde iyi bir görüntü çizmenizi sağlar, kafa karışıklığını önler.

homeoffice5

Yukarıdaki foto galeride geleneksel dizayndan modern çizgilere, eklektik tasarımlardan eğlenceli tasarımlara kadar, sizlere fikir verecek diğer ev-ofis ve çalışma köşesi tasarımlarını görebilirsiniz...

 

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 25 Şubat 2015 11:00
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe