Evlerimizde Yılbaşı Ruhunu Yakalamanın İpuçları

  • Okunma 3058 defa
Evlerimizdeki Yılbaşı Ruhu Evlerimizdeki Yılbaşı Ruhu
29 Ara

Hoş geldin 2016...

Yeni yıla sayılı günler kala hepimizi bir heyecan sardı. Hepimiz yeni yıl planları için koşturma içindeyiz. Biz de  sizlere mekanlar da yeni yıl ruhunu nasıl oluşturmanız gerektiği konusunda bazı ipuçları paylaşalım istedik. 

Yılbaşına yaklaşırken yaşadığımız mekanlara da yeni yıl ruhunu katabiliriz. Tüm alışveriş merkezleri, kafeler, caddeler çoktan bu ruha büründü bile. Şimdi sıra bizler de.

yeni-yıl-suslemeleri-26

Öncelikle renklerimizi belirlemekle başlayalım, Pantone Renk Enstitüsü yeni yılın renklerini açıkladı; Kuvars pembesi, Rose Quartz ve Dingin mavi, Serenity. İki renkte oldukça pastel ve sakin tonlar da.

Özellikle 2016 yılının ilk yarısında, kış mevsimi için hem giysiler de hem de ev dekorasyonunda bizim de favorimiz pastel tonlar olacak. Tabii ki bunların yanında çarpıcı yanları da olmalı seçimlerimizin.

yeni-yil-ev-dekorasyonu-2015

Zemin rengi olarak ortamın genel atmosferinde pastel yani hafif tonlara yer verirken, küçük detayları onlara uygun çarpıcı renklerle dikkat çekici hale getirmek çok şık bir seçim olacaktır. Örneğin, açık tonlardaki salonunuz için koltuklarınız da  kullanabileceğiniz daha çarpıcı renklerde kırlentler tercih edebilirsiniz. Böylelikle dinginlik içinde bir farklılık oluşturmuş ve sıradanlıktan çıkmış olursunuz.

Bir diğer önemli konu ise aksesuarlar, tabi ki yılbaşının vazgeçilmezi onlar.. Özellikle de çam ağaçları, boyutları ne olursa olsun mutlaka yılbaşında renkli ışıkları ve sevimli süsleri ile evlerimizin ve yaşadığımız tüm mekanların vazgeçilmez bir parçası olurlar.

yeni-yıl-suslemeleri-22

Bunun yanı sıra kış mevsiminde içimizi ısıtacak bir başka detay ise bizce mumlar ve feneler. Kullandığımız ortam ne olursa olsun mumlar çok şık bir tercih olacaktır. Aynı zamanda yılbaşı ruhuna da hitap edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın. Mumlarınızı ve fenelerlerinizi canlı renklerde seçmekten kaçınmayın. Belki kırmızı bile olabilir.

yeni-yıl-suslemeleri-25yeni-yıl-suslemeleri-24

Yılbaşını evinizde geçirecek, dostlarınız ve aileniz ile bir sofra etrafında toplanıp hoş sohbetler eşliğinde yemeğinizi yiyecekseniz eğer en önemli konu yılbaşı sofrası. Yeni yıl ruhuna uygun sofra düzeniniz ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

yeni-yıl-suslemeleri-210

Masa da olması gereken ve yeni yıla en çok yakışan bir diğer önemli detay ise kırmızı topları olan yeşil uzun saplı Kokina demetleri olacaktır. Küçük dallar halinde, cam vazo veya şişelerde kullanabilirsiniz onları. Bunun yanı sıra kırmızı, yeşil renkte peçetelerle sofranızı tamamlayabilirsiniz. 

yeni-yıl-suslemeleriyeni-yıl-suslemeleri-28

Kozalakta yılbaşı denince akla ilk gelen süslemelerden olsa gerek.Farklı şekillerde kullanılabilirler. Örneğin cam bir tabağın için de (mumlar ile birlikte olabilir)  ya da çam ağacınızda. Yılbaşından sonrada tercih edebileceğiniz şık bir dekorasyon aracı olacaktır sizin için.

Umarım bu yazımız ile size küçük ipuçları verebilmişizdir. Herkese mutlu yıllar..!

Yılbaşı Dekorasyonu ile İlgili Yazılarımız için Tıklayınız...

Son Düzenlenme Salı, 29 Aralık 2015 11:39
İkiiçmimar

Maltepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi-İç Mimarlık Bölümü mezunu Yük. İç Mimar Özge Taştan ile yine aynı okul mezunu Yük. İç Mimar Rüya Yurdum’un birlikte kurdukları 'ikiiçmimar' dekorasyon sektöründe keyifli işlere imza atıyor..

Web site: www.ikiicmimar.com

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe