Ev Dekorasyonunda Yaz Mevsimi Esintileri Özel

  • Okunma 1489 defa
Ev Dekorasyonunda Yaz Mevsimi Esintileri
10 Tem

Artık yaz mevsimindeyiz. Sıcakların iyice hakim olduğu şu günlerde kıyafetlerimizden ruhsal durumumuza kadar hayatımızdaki birçok şey değişime uğramakta. Evlerimizde bu değişimden payını almalı bence! Gelin basit bazı değişilkliklerle evlerimize yaz havası getirmenin yollarına göz atalım:

1- Kışın koltuklarınızda kullandığınız kadife kumaşlar yerine hem ferahlık hem de görsellik için koltuklarınızı keten kumaşlarla giydirebilirsiniz.

2015 07 15 18.01.11

2- Yaz çiçeklerini vazonuzda, saksılarda kullanarak mis kokularla evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

vazo DuSe 650x370

3- Yazı anımsatan dekoratif aksesuarlar ile evinizde yaz esintisine kavuşabilirsiniz. Koyu renk zigonlar yerine cam, deniz kabuğu gibi organik malzemeler içeren aksesuarlar kullanın.

4- Bahçe ve balkonlarda fazla vakit geçireceğimiz şu aylarda zamanımızı daha keyifli hale getirmek için aydınlatma ve mobilya düzenlemesi yapabilirsiniz. Mobilyalarınızı açık renk kumaşlarla dekore edebilir, aydınlatmada renkli fenerleri kullanabilirsiniz.

balkon aydınlatma

5- Renkli perdeler evlerinize yaz havası getirmek için harika bir çözüm olabilir. Yazın çok pahallı olmayan pratik perdelerle ile evinizde güzel bir değişiklik yapabilirsiniz.

6- Mümkünse halılarınızı kaldırın ve yaz günlerinde kilimi tercih edin. Kalın halılar yerine bol renkli kilimlerle yerlerinizi daha aydınlık gösterebilirsiniz.

deniz kabuklarindan susler 2

7- Duvarlarınıza yazı çağrıştıran poster, tablo ve aksesuarlar asarakta yaz mevsiminde olmanın coşkusunu evinize taşıyabilirsiniz. Kolay gelsin :)  

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 10 Temmuz 2017 13:35
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe