Ev Dekorasyonunda Gri Rengin Kullanımı

  • Okunma 15053 defa
Gri Renkli Ev Dekorasyonları Gri Renkli Ev Dekorasyonları
15 Tem

“Gerçeğin rengi gridir”  Andre Gide

Siyah ve beyaz renklerin değişik oranlarla karıştırılmasıyla elde edilen bir renk olan 'Gri', duygusu olmayan nötr bir renktir. İnsan gözünün en kolay algıladığı renklerden birisidir. Aynı zamanda ciddiyeti ve hareketsizliği anımsatır. Bunun yanı sıra en belirgin algısı sağlamlık hissi vermesidir.

gri-renk-ev-dekorasyonu-5

Gri, iç mekan tasarımında çok sık kullanılan bir renk olmamakla birlikte, son dönemlerde renk kullanımında fazlasıyla moda olmaya başladı. Her renk ile uyum sağlayabilecek bir fon rengi olmasıyla da dikkat çekmektedir.

gri-renk-ev-dekorasyonu-2

Gri rengi ile istediğiniz pek çok rengi özgürce kullanma olanağınız olacaktır. Özellikle sıcak renkler ve toprak tonları ile fazlasıyla uygunluk gösterecektir..

gri-renk-ev-dekorasyonu-1

Üstelik sadece minimal mekanlar da değil, her türlü tarza, stile ve atmosfere uyum sağlayabilen bir renktir gri.

gri-renk-ev-dekorasyonu-3

Ancak gri rengini kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar olacaktır. Grinin kendi içinde oldukça fazla tonu mevcuttur. Örneğin siyaha yakın grileri kullanırken, karanlık bir ortam oluşmaması için aydınlatmanızı iyi bir şekilde seçmeniz gerekmektedir. Aydınlatmanız yetersiz kaldığında, koyu renk yüzeyler ışığı yutarak karanlık bir ortama sebep olacaktır.

Son Düzenlenme Pazar, 04 Aralık 2016 21:07
İkiiçmimar

Maltepe Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi-İç Mimarlık Bölümü mezunu Yük. İç Mimar Özge Taştan ile yine aynı okul mezunu Yük. İç Mimar Rüya Yurdum’un birlikte kurdukları 'ikiiçmimar' dekorasyon sektöründe keyifli işlere imza atıyor..

Web site: www.ikiicmimar.com

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe