En Yaratıcı Yılbaşı Ağaçları

  • Okunma 14173 defa
En Yaratıcı Yılbaşı Ağaçları
11 Ara

İşte dünyada tasarlanmış en yaratıcı yılbaşı ağaçları ...

Murano Yılbaşı Ağacı

Murano Cam ustalarının birkaç yıl önce Venedik'te hayata geçirdikleri  bu muhteşem ağaç aynı zamanda dünyada cam kullanılarak tasarlanmış en büyük yılbaşı ağacı olarak kabul ediliyor. El yapımı renkli cam tüplerden oluşturulan bu ağaç 3 ton ağırlığında. Ağacın boyu 8,5 m, çapı ise yaklaşık 3m. 

5-articfial-eco-trees

Tekerlek Yılbaşı Ağacı

Londra'nın Bermondsey Meydanı'nda yeralan bu ağaç Sarah Wigglesworth Mimarlık tasarımı. Ağacı 35 adet kullanılmış renkli bisiklet tekerleği  oluşturuyor.

9-articfial-eco-trees

CD & Kaset  Yılbaşı Ağacı

Sanatçı Tom Deninger tarafından tasarlanan bu ağaç kullanılmış CD ve teyp kasetlerinden oluşturulmuş. Bu görkemli ağaç geçtiğimiz yıllarda Christmas döneminde NewYork Chealsea Market'te sergilenmiş.

4-articfial-eco-trees

Alış-Veriş Arabalarından Yılbaşı Ağacı

Kullandığı malzeme ile en ilham verici ağaçlardan biri bu ağaç sanırım. Özellikle aydınlatıldığında metalin  verdiği etki ve arabaların yarattığı derinlik müthiş. Anthony Schmitt tarafından tasarlanan bu ağaç Santa Monica, California'da sergilenmiş.

2-articfial-eco-trees

Heineken Yılbaşı Ağacı

Bu kreatif ağaç tabii ki Heineken Firması tarafından yapılmış. Shanghai'daki bu ağaç için tam 1000 adet bira şişesi kullanılmış. Şişelerin renginin yeşil olması ise bir yılbaşı ağacı için büyük avantaj:))

articfial-eco-trees 

Son Düzenlenme Salı, 12 Aralık 2017 13:43
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

2 yorum

  • Tarik c. Bisikletli Lon cok enteresan geldi . Cumartesi, 09 Şubat 2013 21:02 yazan Tarik c.
  • Serdar Temiz Heineken Şişeleriyle yapılan ağaç bir harika, bizde yapılsa, hem bira şişeleri, hem de yılbaşı ağacı double ucube olur herhalde!!! Pazartesi, 24 Aralık 2012 16:38 yazan Serdar Temiz

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe