En İdeal Yemek Odası Nasıl Olmalı ? Özel

  • Okunma 3045 defa
Yemek Odası Fikirleri Yemek Odası Fikirleri
06 Eki

En ideal yemek odası tanımını  Crate and Barrel sizler için yorumluyor. Gelin evimizin önemli mekanlarından biri olan, sevdiklerimizle  keyifli anları paylaştığımız yemek odaları hakkındaki önerilere birlikte gözatalım.

Yemek Masası ve Sandalye Önerileri

Yuvarlak masalar küçük çaplı toplanmalar için en iyi seçim olurken, kanatlı masalar gerektiğinde daha küçük veya kalabalık grupları ağırlamak için pratik çözümler sunar. Değişik eşyaları bir arada kullanmaktan çekinmeyin. Aynı renkte farklı sandalye modelleri, aynı sandalyelerin farklı renklerini ya da aynı eşyadan değişik desenlerde birkaç tane kullanabilir, vintage ve moderni çeşitlilik adına birleştirebilirsiniz. Sandalye yüksekliği ilk defa gören insana önemli bir mesaj verir. Sırt bölümü yüksek olan kolluk kısmı olan sandalyeler görsel olarak ortamı domine ederken, kısa boylu kolsuz sandalyeler masanızla kolayca kaynaşırlar. Yemek masası bankları ise daha rahat bir tarzda döşenmiş yemek odaları için uygundur. Bankları sandalyelerle beraber kullanabilir ya da masanın iki tarafı için de birer tane alabilirsiniz.

yemek odasi BasqueDiningCollectionMY15

Yemek Odalarını Tamamlayan Halı ve Perdeler

Halılar, odadaki diğer objelere bütünlük kazandırır. Cesur ya da ince, desenli ya da düz renk, lüks ya da mütevazı görünümlü, herkes için kesinlikle ideal bir halı vardır. Crate and Barrel, misafirleriniz masadan kalkarken sandalyelerini geriye doğru ittiklerinde dışarıya taşırmayacak kadar büyük bir halı almanızı öneriyor.

Perde konusunda ise, zengin ve parlak desenler eğer diğer eşyalarınız sade bir tarza sahipse güzel duracaktır. Kalın ve ağır kumaşlar resmiyeti çağrıştırırken keten gibi daha ince kumaşlar ortama daha neşeli bir hava katan seçenekler arasında yer alıyor.

Fark Yaratan Bir Son Dokunuş İçin: Dekoratif Objeler

Yemek odanızın kalan alanlarını zevkinizi yansıtan objelerle süsleyebilirsiniz. Masası küçük olanlar, yemeklerini bir sehpanın üzerinde de servis edebilir. Küçük bir masa, bir büfe kullanımı için de ideal bir düzen oluşturur. Servis arabaları, içecekleri hem ayrı bir yerde tutmanızı sağlar hem de salon ve mutfak arasında pratik bir çözüm sunar.

yemek odasi PalomaILargeSideboardSF15 

Son Düzenlenme Cuma, 06 Ekim 2017 10:20
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe