Dış Mekan Mobilyalarında Geri Dönüşüm Rüzgarı Özel

  • Okunma 1550 defa
Dış Mekan Mobilyaları Dış Mekan Mobilyaları
29 Eyl

Atık malzemelerin geri dönüştürülme süreci, şu aralar üzerinde en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. Plastik şişelerden mantar tıpalara, kağıtlardan cama, onlarca malzeme geri dönüştürülerek yeniden kullanılıyor. Tasarım ofisi Loll Designs’da geri dönüştürülmüş malzemelerden bir koleksiyon üreten ekiplerden biri.

dis mekanda geri donusum ruzgari 4

Loll Designs, süt ve deterjan şişelerini geri dönüştürerek sandalye, masa, saksı ve sehpa gibi ürünlerden oluşan bir koleksiyon tasarladı. Clerkenwell Tasarım Haftası kapsamında sergilenen koleksiyon, minimal tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Geometrik formlarıyla dikkat çeken mobilyalar, çoğunlukla ahşaptan tasarlanan dış mekan mobilyalarına yeni bir bakış açısı getirebilir.

dis mekanda geri donusum ruzgari 2

dis mekanda geri donusum ruzgari 3

Son Düzenlenme Cuma, 30 Eylül 2016 07:12
Arzu Türk

3oda1salon yazarı Arzu Türk İstanbul Teknik Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunudur.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe