Crate and Barrel'ın Rengarenk Bahar Koleksiyonu

  • Okunma 2796 defa
Crate and Barrel Crate and Barrel
23 Mar

Ev dekorasyonunun ülkemizdeki yeni markalarından Crate and Barrel, baharın sıcak renk ve formlarını taşıyan 2015 Bahar Koleksiyonu ile yeni sezonu açtı. Firma yeni koleksiyonunda mavi ile beyazı, gri ile kırmızıyı, ham ahşap ile canlı renkleri yaşam alanlarında birleştiriyor.

yatak-odasi-ornekleri

Dekorasyonda denizin kokusu evinize geliyor

Mavinin tüm tonları ile sahil havasını evlere taşıyan Bahar Koleksiyonu, geometrik desenler, dekorasyonda kontrast yaratma imkanı sunan özgün formlar ve sualtını çağrıştıran deniz kabukları ve balık figürleri ile yaşam alanlarına deniz kokusunu taşıyor. Maviyi destekleyen beyaz, kırmızı, sarı ve turuncu gibi bahar renkleri, metal, altın ve ahşap gibi tamamlayıcı malzemelerle tasarımlarda hayat buluyor.

HarborBedroomCollectnMR15

Dört farklı ev 

Gündelik Şıklık”, “Klasik”, “Kır Evi” ve “Modern” olmak üzere dört ana tarzı benimseyen Crate and Barrel, Bahar Koleksiyonu ile farklı tarzları değişik stillerle birleştirme fırsatı sunuyor. Rahatlığın ön planda olduğu “Gündelik Şıklık”ta, ham ahşabın metal dokularla birleşimi ve farklı malzemelerle stilin şık karışımı göze çarpıyor.

ada-mutfak-crateandbarrel

“Klasik” tarzı yaşam alanlarına taşırken, geleneksel tasarımlardan ödün vermeden yerleşimde simetriye özen gösteriliyor. Kır evlerinden esinlenen tarzda ise, rüstik ahşaplar, yumuşak çizgiler ve ‘vintage’ akımı ön plana çıkıyor. Sahil temasını destekleyen mavi-beyaz renklerin yanı sıra, siyah ve beyazın birlikte kullanıldığı evler, sofistike bir kır hayatı için ilham veriyor. “Modern” tarzı ön plana çıkartan metal, cam ve derinin bir arada kullanımı, geometrik şekiller, abartılı form ve yapılar ise evlere alışılmışın dışında bir stil katıyor.

 

Son Düzenlenme Salı, 14 Nisan 2015 09:25
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe