Bembeyaz Mutfak Dekorasyonları

  • Okunma 27784 defa

Evin en çok zaman geçirilen yerlerden biri olan mutfaklar artık yapılan yemeklerle değil de dekorasyonlarıyla ön plana çıkıyor:)) Özellikle kadınların ev dekorasyonunda en önem verdikleri mekan olan 'mutfaklar' tarzımızın da bir göstergesi...

Bu haftaki derlememizde genellikle herkesin çok sevdiği 'beyaz temalı' mutfakları konu yaptık. Yeni bir mutfak yaptırmayı düşünüyorsanız haydi birlikte göz atalım. 

Beyaza ahşap yakışır...

mutfak-3

Mutfak dolaplarında sadece beyaz renk kullanılarak istediğimiz 'beyaz mutfak' etkisini yaratabiliriz. Modern kulplar, paslanmaz kapaklı ankastreler, ahşap bir yer döşemesi ile birleşince zevkli bir sonuç kaçınılmaz bence...

mutfak-8

Bu mutfakta da beyaz dolaplar yine ahşap zemin ve paslanmaz ankastreler ile kullanılmış. Tasarımcının mekana renk katma isteği bence süper olmuş. Ortadaki eskitilmiş ahşap tezgah ve kullanılan koyu kırmızı renk çok güzel bir kontrast yaratıyor. Aynı renk mekanın bitimindeki duvar  ile de bütünleştirilmiş.

beyaz-mutfak-1

Yine benzer şık bir kombinasyon...

beyaz-mutfak-4

Yerdeki ahşap döşeme ne kadar güzel öne çıkıyor...

beyaz-mutfak-5

Kullanılan aydınlatma elemanları da mutfağın etkisini değiştirebiliyor. Yukarıdaki mutfakta olduğu gibi.

beyaz-mutfak-9

Bu mutfakta farklı olarak tavan da ahşap kaplama yapılmış ve beyaza boyanmış. Modern etkiyi arttırmak için aydınlatma elemanlarından yararlanılmış. Dekorasyon manzara ile birleşince tekne hissi yaratmış değil mi?

Beyaza  Siyah da Çok Yakışır...

beyaz-mutfak-6

Siyah masa atmosferi nasıl da değiştirmiş. Çok beğendim. Unutmadan yeni trend yemek masasının etrafına birbirinden tamamen farklı sandalyeler yerleştirmek. Farklılığın uyumunu yakalamak!...

beyaz-mutfak-2

beyaz-mutfak-7

Beyaz Beyaz ile Süper Olur...

beyaz-mutfak-8

Çok güzel değil mi? Tezgahda ve masada kullanılan damarlı beyaz mermer, paslanmaz sandalyeler ve aydınlatmalar...

beyaz-mutfak-12

Beyaz duvarlar, beyaz tavanlar ve şeffaf tabureler...

beyaz-mutfak-13

beyaz-mutfak10

Bir küçük mutfak bu kadar mı karizmatik olur:) Beyaz retro buzdolabı, beyaz boyanmış ahşap masa ve yerdeki renkli kilim, havalandırma bacası ve metal aydınlatma nasılda güzel bir kompozisyon yaratmış.

 

Son Düzenlenme Salı, 21 Nisan 2015 09:21
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe