Bebek Odalarının Dekorasyonu

  • Okunma 7574 defa
Bebek Odası Dekorasyonu Bebek Odası Dekorasyonu
09 May

Hayatımızın en heyecanlı dönemlerinden biri,  bebeğimizi kucağımıza almayı beklediğimiz o son aylardır.  Bu dönemde bebeğimizin odasını hazırlama telaşına giriveririz. Ben bu hafta Anneler Günü’nü vesile ederek, anne olmaya hazırlanan adaylara  yardımcı olacak bir yazı hazırlamak istedim. Gelin bebek odanızı hazırlamaya başlamadan vermeniz gereken temel kararlara birlikte bir göz atalım.

bebek-odası-örnekleri-22

Öncelikle bebek odanızda yakalamak istediğiniz atmosfere karar vermelisiniz. Eğlenceli, klasik, şık, modern, temalı ya da geleneksel; ana kararı vermek yol almanızda önemli bir adım olacaktır. İşte bebek odalarınızda yaratabileceğiniz farklı atmosferlere dair ipuçları.

Klasik ve şık bebek odaları: Son zamanlarda popüler olan bu tarzda yumuşak, pastel renkler kullanılır. Ferforje bebek karyolası, çizgili duvar kağıtları, kristalli şık küçük bir avize ile tamamlanabilir. Abartıya yer yoktur, bebeğin masumiyetine uygun yumuşak şıklık amaçlanır.

Eğlenceli ve renkli bebek odaları: Bu odalarda perdeden halıya, bebek yatağından abajura en canlı renkleri bir arada kullanabilirsiniz.  Renkli oyuncaklar da aksesuar olarak tamamlayıcıdır. Bebeğinizin özgür ruhuna hitap etmektesiniz!

renkli-bebek-odasi

Kız bebeklere özel odalar: Bu tarz bebeğini prenseslere benzeten aileler için uygun olabilir. Küllü pembe ve gül kurusu tonları ağırlıktadır. Şıklık ve asil bir görünüm amaçlanır. Aydınlatma ve aksesuarlardaki parıltılar, volanlı perdeler ile tamamlanabilir. Mobilyalar genelde doğal ahşaptır.

bebek-odası-örnekleri-3

Temalı bebek odaları: Bebeğiniz için disneyland, legoland, çiftlik, çizgi film karekterleri gibi eğlenceli bir tema seçebilirsiniz. Konuyla ilgili tablolar, duvar baskıları, peluş oyuncaklar vb’ni kullanarak bu temayı geliştirmek artık sizin yaratıcılığınıza kalmış.

bebek-odası-örnekleri-4

Modern bebek odası: Bebeğiniz için şimdiden modern bir tarzı benimsiyor olabilirsiniz.  Beyazın ana renk olduğu yalın bebek odanızı modern tasarım bir tekli koltuk ,  pop-up figürlerin olduğu yastık ve aksesuarlar  ve  fonksiyonel modern objelerle tamamlayabilirsiniz.

modern-bebek-odasi

Esnek bebek odaları: Bebek odanızı tasarlerken ileride   çocuk odasına kolaylıkla dönüştürebileceğiniz bir oda yaratmak isteyebilirsiniz. Büyütülebilen bir yatak, geniş bir giysi dolabı, çocuk odasına geçişi zorlaştırmayacak desenlerde perde, halı , duvar kağıdı ve koltuklar  bu seçimin başlıca  püf noktaları…

Son Düzenlenme Cuma, 09 May 2014 20:09
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Dekorasyon

Dekorasyon

Evlerimiz, bahçelerimiz ofislerimiz kısacası yaşadığımız tüm mekanlar gerçekte ruhumuzun bir yansıması. Duvarımızın rengi, banyomuzun seramiği, kahvemizin fincanı hatta evdeki çiçeklerimiz bile bizi anlatıyor. Yaşadığımız mekanları güzelleştirmek aslında bir bakıma hayatımızı güzelleştirmek demek...

Çevremizi güzelleştirmenin tabii ki ekonomik koşullarla bağlantısı var, ancak tamamen doğru orantılı asla değil. Genelde en çok etkilendiğimiz ortamlar, köyler, kasabalar ve hatta şehirler zengin olanlar değil ruhu olanlar… Hepimizin zevkine çok güvendiğimiz bir aile büyüğü vardır; evi her daim taze çiçeklerle, özgün aksesuarlarla bezeli olan. Benim ki anneannemdi mesela, nur içinde yatsın,. Hiç tahmin etmeyeceğimiz nesneleri dekoratif olarak kullanır, özgün ortamlar yaratır, bizi şaşırtırdı.

3oda1salon’un dekorasyon sayfalarını aslında tam da anlattığım bu ruhu yakalamak, hepimize ilham verebilmek için hazırlıyoruz. Dünyada ve ülkemizde tasarım ve dekorasyon konularındaki yenilikleri takip edebilmek, yeni trendleri öğrenmek, yeni malzemeler ile tanışmak için doğru adresiz. Sayfalarımızda mekanlarınızı güzelleştirmek için yararlı dekorasyon tüyoları, uzman görüşleri bulunuyor. Size ilham verecek sayısız dekorasyon örneğine ulaşmanız da bizimle birlikte çok kolay. Ayrıca Facebook sayfamız da ilham veren sayısız dekorasyon örneğiyle dopdolu. Haydi hep beraber ufak ya da büyük dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirelim….

VitrA Metropole 600x300

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe