VitrA ile Hayallerini Tasarla Yarışması İzlenimlerim

  • Okunma 1715 defa
VitrA ile Hayallerini Tasarla VitrA ile Hayallerini Tasarla
03 Haz

VitrA bu yıl çok hoş bir yarışma başlattı. ''VitrA ile Hayallerini Tasarla'' ismi verilen yarışmada ülkemizin 7 bölgesinde katılımcılardan banyoları ile ilgili hayaller kurmaları istendi. Sonrasında benim de juri üyeleri arasında bulunduğum grup her bölgeden bir hayali VitrA tarafından gerçekleştirilmesi üzerine seçti.

vitra juri blog 4

Bu yarışma beim için çok keyifli bir deneyim oldu. Sevgili Ayşe Arman, ülkemizdeki dekorasyon konulu dergilerin editörleri ve önemli tasarımcılardan oluşan 13 kişilik juri grubumuz ile harika zaman geçirdim. VitrA ekibi bizlere müthiş bir ev sahipliği yaptı. 5 Mayıs Günü sabah erkenden Kanyon'daki Joint+Event'de toplandık. VitrA ekibi bizim için binlerce başvurudan bir ön eleme yapmıştı neyse ki.  Yine de bölge bölge ayrılmış olarak; kitapçık oluşturacak kadar fazla hayaller dizisi okunmak için bizi bekliyordu. 

vitra juri blog 2

Hepimiz öncelikle her bölgeden kendi asıl ve yedek üyelerimizi seçtik. Sonra bir masanın etrafında oylamaya koyulduk. Genelde seçtiğimiz adaylar oldukça örtüşüyordu. Kadınlardan oluşan juri üyelerimiz tahmin edebileceğiniz gibi duygusal seçimler yapmıştı.

bahar OKT 2403 copy

Engelli oğlunun ihtiyaçlarını içtenlikle anlatan annenin sesi tabii ki de hepimizi derinden etkilemişti. Oy birliği ile bölgesinden kendisini seçtik. (VitrA'nın özellikle bu hayali gerçekleştirmesini ben de büyük bir heyecanla bekliyorum.)  Evlendiklerinde eşine güzel bir banyo yaptıramamanın üzüntüsünü yaşayan ve bunu çok hoş anlatan beyefendi biz kadınlardan tam not aldı ve seçildi. Yine yaşlı anne babasının rahatı için yeni bir banyo hayali kuran katılımcımız da beğenip seçtiğimiz hayallerdendi. 

toplu OKT 2380 copy

Toplum olarak daha çok hayal kurabilmemiz dileğiyle bu güzel günü de bitirdik. Unutmayın her başarı önce bir hayal olarak başlar :) Yarışmada kazanan katılımcılarımızı ve böylesi ilham verici bir projeye imza attığı için VitrA ekibini içtenlikle kutluyorum... Gerçekleşen hayallerin  fotoğraf ve hikayelerini de sizlerle paylaşacağım...

 

Son Düzenlenme Cuma, 03 Haziran 2016 12:30
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bahar Aykaç

Y. Mimar Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra 2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir.

ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe