New York'da Peri Masalını Andıran Renkli Mağaza

  • Okunma 1706 defa
New York'da Peri Masalını Andıran Renkli Mağaza
04 Ara

Mackenzie Childs

Kasım sonu New York'a yaptığım seyahat tam şükran günü haftasına rastladı. Şehir şükran günü ve yeni yıl kutlamaları için özenle süslenmeye devam ediyordu. Her mağaza da kendi özelinde bu hazırlıklara katkı vermekteydi. Ben bu yazımda içinden çıkamadığım, masal diyarını andıran renkli bir mağazayı sizinle paylaşmak istiyorum : Mackenzie Childs

yılbasi-magaza-genel-dekorasyon

yılbasi-magaza-dekorasyon-new-york-1

Tamamen el boyaması objeler, mutfak malzemeleri ve dekorasyon ürünlerinden oluşan bu mağaza, sanatçı ekibinın coşkusunu size bir anda geçiriveriyor. 

yılbası-dekorasyonu

Bu kadar canlı renk ve desenin bu kadar ahenkle birarada durabilmesi oldukça şaşırtıcı.En küçük objeden en büyük mobilya tasarımına kadar tüm mağaza sanki birlikte nefes alıyor. Mağazadaki tüm ürünler özel tasarım ve el boyaması. 

yılbasi-agaci

Kendi tasarımlarıyla yaptıkları özgün yılbaşı ağacı da bir harikaydı. Yılbaşı coşkusu zaten çok renkli olan mağazayı daha da renkli bir hale getirmiş. Herşeyi eve götürmek istiyorsunuz . Tahmin edeceğiniz gibi ürünler pek de ucuz değil. Zaten birçok şeyi eve taşımak da mümkün değil. Satın alamadığınız şeyler için bu belki bir teselli :) Tabii geniş bütçeli aileler dünyanın her yerine mobilya vb gönderimi hizmetinden yararlanabilir!..

IMG 0679

Siyah beyaz damalı desen magazanın imzası gibi olmuş. Birçok ürününde rastlamanız mümkün. Mackenzie Childs'ı benden çok önce keşfeden arkadaşım İkbal, mağazanın bir de misafir tuvaletlerini ziyaret etmemi istedi. Özenli mağazanın tuvaletleri de mağazanın ruhuyla ahenk içerisindeydi tabii ki !...

 IMG 0685

IMG 0688

Sözün kısası yolunuz New York'a düşerse gününüze renk ve enerji katmak için MacKenzie Childs'a bir uğrayın bence ! :)

Adres : 20 West 57th Street
New York, NY 10019
212-570-6050

Son Düzenlenme Cuma, 01 Temmuz 2016 09:29
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bahar Aykaç

Y. Mimar Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra 2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir.

ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe