Güney Fransa Tatilimiz Lyon’dan Başlıyor

  • Okunma 2023 defa
Lyon - Fransa Lyon - Fransa
17 Tem

Geçtiğimiz bayram, benim görmeyi çok arzu ettiğim  Güney Fransa ‘da harika bir tatil yaptık. Burayı henüz ziyaret edemeyenlere rehber olabilmek için de bol bol fotoğraf çekip bilgi not ettim. J  Tatile uzunca bir zamandır beraber program yaptığımız 4 aile; çoluk çocuk birlikte çıktık. Uçak biletlerimiz Lyon’a idi. Önce orada da konaklamayı ve Lyon'da  gezilecek görülecek yerleri hızlıca keşfetmeyi planlıyorduk, ancak bulduğumuz ev 1 haftalık olunca Lyon’u sadece geliş ve gidişte  görme fırsatımız oldu.

fransa lyon sehrinden fotograflar

Lyon havaalanından hiç beklemediğimiz şekilde, iç hatlarmış gibi çarçabuk çıktık.  Fransa’nn iş dünyası ve gastronomi merkezi olarak da bilinen Lyon, Saone ve Rhone nehirleri ve üzerindeki güzel köprüleriyle öne çıkan bir şehir. İlk olarak Lyon’da yaşamış olan bir arkadaşımızdan, turistik olmayan, güzel bir restoran önerisi aldık. Le Bistrot Du Potager .Burada çok keyifli bir yemek yedik. Ortaya tapas şeklinde bir çok şey ısmarladık. Ravioli herkesin favorisi oldu. Diğer tüm yemeklerden de memnun kaldık. (Fikir olması açısından 11 kişi yemeğe 470 euro ödedik. İçki dahil :)

fransa lyon sehrinden fotograflar 2

Ekibimiz yemeğe devam ederken ben de yürüme yolunda yakaladığım güzel kareleri sizlerle paylaşmak üzere çektim.

 

Rhone nehri kıyısında biraz yürüdükten sonra arabalarımıza bindik. Airbnb'den kiraladığımız evimiz Provence bölgesinin göbeğinde Luberon Milli parkının içinde bir köy olan Cucuron’daydı. Yolumuz yaklaşık 3 saat kadar sürecekti. Yolda kısa bir mola verdik ve sonunda evimize ulaştık. İşte evimizden ilk görüntüler :)

provence fransa daki evimiz 3

Evimizi daha ilk görüşte çok beğendik. 6 yatak odası olan evde, her oda özenle ve provence ruhuna uygun döşenmişti. Her odanın kendi banyosu bulunuyordu. Büyük mutfağı ve bahçesi oldukça kullanışlı idi. 

İhtiyacı olanlar www.masdelaboissiere.com 'dan bilgilere ulaşıp, Ms Ulrike ile iletişim kurabilir. (ismimi verebilirsiniz :)

cucuron koyu provence luberon fransa 4

Aynı akşam valizlerimizi eve bıraktıktan sonra bulunduğumuz köy Cucuron'un merkezine yemeğe gittik. Buradaki göletin kıyısında L'etang isimli resoranda güzel bir yemek yedik. Ortam gerçekten çok huzurlu ve romantikti. Yalnız bu küçük köyde  Michelin yıldızlı bir restoran olduğunu (La Petit Maison) ve birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmadan yer bulamayacağınızı eklemeden geçmeyeyim. İşte Cucuron fotoları ...

 

 

 

 

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 25 Temmuz 2016 13:36
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bahar Aykaç

Y. Mimar Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra 2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir.

ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe