Güney Fransa Kıyılarından Cassis'deyiz Özel

  • Okunma 1522 defa
Cassis Güney Fransa Sahilleri Cassis Güney Fransa Sahilleri
30 Ağu

Yazın tam ortasında toplam 11 kişi yaptığımız Güney Fransa Provence gezimizde tabii ki sahile erişip denize girme hayallerimiz de vardı. 1 haftalık tatilimizin 2 gününü plajlara ayırdık. Evimize en yakın ve en popüler plajlar Cassis ve Bandol'du. Yaklaşık 1-1,5 saatlik uzaklıktaki bu plajları bir gün arayla ziyaret ettik.

Ve Cassis'deyiz...

Cassis Güney Fransa'da özellikle balıkçılığın öne çıktığı küçük bir liman yerleşimi. Arabamızı çok bakımlı bir katlı otoparka bıraktıktan sonra 5 dakika yürüyerek deniz kenarına ulaşıyoruz. Bir tepenin yamacına yerleşen Cassis rahatsız etmeyecek kadar kalabalık.

guney fransa sahilleri cassis

Plaj, havluları, plaj çantaları ve şemsiyeleri ile kumsala yerleşen insanlarla doluydu. Kumların üzerine havlu yayıp yatmayı, biz Türkiye'de bayağı bir unuttuk sanırım. (özellikle böyle lüks ve popüler lokasyonlarda) cassis guney fransa kumsal

Biz şezlong, şemsiye ve duşları bulunan ve yanında da hoş bir restoranı olan bir yeri gözümüze kestirdik. Kalabalık olmamızdan dolayı bizi önce restorana aldılar, biz de deniz ürünleri ağırlıklı güzel bir yemek yedik. .......

cassis plaj restoran

Sonra şezlonglarımıza yerleşip doğru denize. Oldukça soğuk bir deniz karşıladı bizi, arkadaşımızın dediği gibi Akdenizde olmamıza rağmen İstanbul'dan kuzeyde bir enlemdeydik! Soğuk ve hafif dalgalı deniz süper geldi, çokta temizdi. Birkaç gündür dağ tepe köy ve lavanta tarlaları gezdikten sonra yaz moduna geçmek ruhumuza da iyi geldi. Deniz faslı bitince duşumuz alıp Cassis sokaklarında gezmeye başladık. Cassis'de en çok sevdiğim tasarım butikleri ve şirin restoranlarıyla dolu daracık ara sokakları ve rengarenk ev girişleri oldu.

renkli cassis sokalari2016 07 05 18.29.28

Akşamüstu bu güzel sokaklar arasında gezmek çok keyifliydi. Genellikle İtalyan ürünlerinin satıldığı butikler biraz pahalı olmasına karşılık oldukça güzeldi. akşama doğru tüm sahilde pazar kurulmaya başlandı. Ağırlıklı ressamların tablolarını sergiledikleri pazarda el yapımı takılar ve ev eşyaları da bulunuyordu. Ayrıca müzik yapacak gençlerde hazırlıklarını yapıyordu. Biz program gereği fazla geçe kalmadan dönmeyi planlamıştık. Gecede sahilin çok keyifli olduğunu tahmin ediyorum. Belki bir daha buralara yolum düşerse gece de kalma fırsatım da, olur kim bilir!

2016 07 05 18.26.50 2

 

 

 

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 07 Eylül 2016 09:41
Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra  2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir. ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

 

Google+ Web site: www.3oda1salon.net

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

Bahar Aykaç

Y. Mimar Bahar Aykaç

İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi  mezunu  Bahar Aykaç, mimarlık eğitiminin ardından  yine aynı üniversitenin 'Proje Yönetimi' master programını bitirmiştir. Çeşitli mimarlık bürolarındaki çalışmalarından sonra 2005 yılında ODA Proje Yönetim firmasını kurmuş ve çalışmalarına bu firmada devam etmiştir. ODA, günümüze kadar İstanbul ve Bodrum’da birçok projenin tasarım aşamasından satış-pazarlamasının sonuna kadar geçen süreçlerde danışmanlık hizmeti vermiş, satış ekiplerini kurarak satış ve pazarlamayı yönetmiştir.

ODA Proje Yönetim'deki çalışmalarını sürdüren Bahar Aykaç, '3oda1salon' internet sitesinin kurucularından ve sitenin editörüdür. Bahar Aykaç aynı zamanda Milliyet Gazetesi'nde dekorasyon, mimarlık ve tasarım konularında yazılar yazmaktadır.

3Oda1Salon E-Bülten

Bumerang - Yazarkafe